Tvrđava sv. Nikole i šetnica sv. Ante u Šibeniku

Tvrđava sv. Nikole, fortifikacijski objekt na otočiću Ljuljevcu, dovršena je 1547. godine , a služila je kao obrana grada od napada Turaka. Sagrađena je na grebenu koji je jednim dijelom povezan s kopnom. Na terasi su velike cisterne. U unutrašnjosti su kazamati. Ulazna vrata najvrjedniji su dio tvrđave, između ostalog isklesan je kip sv. Nikole i grb Luke Zorzija.

Tvrđava je sačuvala svoj izvorni oblik i predstavlja neprocjenjivo bogatstvo kulturne i turističke ponude grada i Hrvatske. Posebno je atraktivna jer se nalazi na samom ulazu u slikoviti šibenski kanal duž kojega je napravljenja prekrasna šetnica. Premda nema veze sa župnom stranicom, moram preporučiti svakome da vidi tu ljepotu i da bude ponosan na okruženje u kojemu živi, a koje se tako malo poznaje.

Friday the 29th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017