Sveti red

" Samo je Krist pravi svećenik, drugi su samo njegovi službenici" ( Sv. Toma Akvinski)

Sveti Red je sakrament po kojemu se u Crkvi do konca vremena nastavlja poslanje što ga je Krist povjerio apostolima. (KKC)

Oni koji su sakramentom Svetoga Reda posvećeni za predvodnike i učitelje Kristove zajednice, na poseban su način znak prisutnosti Isusa Krista koji je u punom smislu jedini Svećenik i Glava Crkve.

Kolegij biskupa, na čelu kojega se nalazi rimski biskup i kolegij prezbitera koji predvodi biskup, vidljivo označuju Isusa Krista kao jedinog Predvodnika i Glavu Crkve. Oni su tako znak jedinstva crkve koju u jedno povezuje Kristov Duh.

Zaređeni, obilježeni su "neizbrisivim Kristovim biljegom" za službu koja im se povjerava.

Tuesday the 19th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017