PRESVETO TROJSTVO

Ant. Tebe Boga Oca nerođena, tebe Sina jedinorođenoga, tebe Duha Branitelja, sveto i nedjeljivo Trojstvo, svim srcem i ustima ispovijedamo, hvalimo, blagoslivljamo: Tebi slava uvijeke.

Trojstvo je savršeno. Njega spoznajemo u Ocu i Sinu i Duhu Svetome, te nema ništa stranog ili izvana primiješana, niti se sastoji od stvoritelja i stvorenja, već čitavo ima stvaralačku  i činiteljsku moć: narav mu je slična i zasebna, jedne je djelotvornosti i djelovanja. Otac po Riječi u Duhu Svetome sve čini i tako se čuva jedinstvo svetoga Trojstva. Zato se u Crkvi jedan Bog propovijeda koji je nad svime, sve je po njemu i on je u svemu. Nad svime svakako kao Otac, kao počelo i izvor; sve je po njemu naravno po Riječi, konačno, on je u svemu u Duhu Svetome.

Sveti Atanazije, biskup

Friday the 18th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017