PASTIRSKI POHOD 2014.
"Bože, vječni pastiru. Ti Crkvom ravnaš svojim promislom i ljubavlju. Pomozi svome sluzi, biskupu našem Anti, koga si postavio na čelo naše šibenske Crkve, da joj bude predstavnik Kristov i u Kristovo ime vjerno izvrši službu učitelja, svećenika i pastira. Po Kristu Gospodinu našem. Amen. 

 

Pastirski pohod rogozničkog dekanata održan je 15. studenoga u sjedištu dekanata u Rogoznici.Susret je započeo svečanim ulaskom biskupa i svećenika u crkvu uz pjesmu " Gle anđeo je Gospodnji". Nakon pozdrava dekana i predstavljanja svih župa dekanata od strane župnika Rogoznice, biskup se osvrnuo na izvješća koja je dobio od svih župnika dekanata na problematiku vjerskog života. Posebni naglasak je stavio na obitelj, mlade, pohađanje nedjeljne svete mise i potrebu međusobnog druženja vjernika župa dekanata. Nakon kratke stanke, slijedilo je euharistijsko slavlje uz sudjelovanje vjernika svih župa dekanata ( pastoralnih, ekonomskih vijeća, bratovština i ostalih društava). Euharistijsko slavlje su uzveličali svojom pjesmom župni zborovi Primoštena, Marine i Rogoznice. Naglasak propovijedi Oca biskupa je bio na svjetlosti koja pobjeđuje tamu i obitelj u kojoj se rađanjem i darivanjem života to svijetlo prenosi na buduće generacije. Euharistijsko slavlje je završeno svečanom pjesmom "Tebe Boga hvalimo" Zajedničko druženje biskupa, svećenika i vjernika nastavljeno je bogatim domjenkom u vjeronaučnoj dvorani na zadovoljstvo svih nazočnih.

Razni sadržaji

Saturday the 20th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017