PEPELNICA - ČISTA SRIJEDA
 

Obrati se i vjeruj Evanđelju! Riječi su to koje izgovara svećenik stavljajući nam na čelo križić od blagoslovljenoga pepela. Cilj te geste, toga čina jest da se vjernička duša zamisli nad prolaznošću svojega života, da se obrati, očisti od grijeha koji nas udaljava od Boga, da se stvori čisto srce kako bismo jasnije mogli čuti Božji glas.

" Sa strahom i trepetom radite oko svoga spasenja!Da, Bog u svojoj dobrohotnosti izvodi u vama i htjeti i djelovati. Sve činite bez mrmljanja i oklijevanja da budete besprijekorni, djeca Božja neporočna". ( Fil2, 12b-15a)

Čista Srijeda početak je "čišćenja"naših duša koje traje kroz korizmu da bismo na Uskrs prozelenili, ozrnili, dozreli jer Onaj koji nas čeka ne želi njivu besplodnu, trnje, nego klasje! (usp. Sv. Augustin) 

Iz običajnika Župe Uznesenja BDM ( po starom ispravljen i prepisan 1925.godine)

Na Čistu Srijedu blagoslov pepela prema Misalu. Pepele se muški prije mise, a poslije mise ženske. Misa pjevana

Razni sadržaji

Friday the 19th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017