BOGOJAVLJENJE - SVETA TRI KRALJA
 IMG 20131225 113418

Ant. Mudraci vidješe zvijezdu i rekoše: Ovo je znak velikog Kralja. Pođimo, potražimo ga i prinesimo mu dare: zlato, tamjan i smirnu.

Svetkovinom Bogojavljenja, Crkva slavi Božje objavljenje svim narodima, svakome čovjeku, univerzalnost spasenja što ga Bog dariva. Bogojavljenje je blagdan susreta, prepoznavanja, epifanije.

" Kad ugledaše zvijezdu, obradovaše se radošću veoma velikom." ( Mt2, 10)

Mudraci padaju ničice pred Djetetom - Kraljem, prinoseći mu darove, darove koji izriču kraljevsko dostojanstvo Novorođenoga. Zlato upućuje na Isusovo kraljevanje, tamjan na Božje sinovstvo, a smirna na otajstvo njegove muke, predanost, poniznost i poslušnost do smrti na križu.

Bogojavljenje je misionarski blagdan jer su u Crkvu pozvani svi narodi da slave Krista i da prime milost i poticaje riječi za život po njoj.

" Mudraci s Istoka su početak. oni predstavljaju upućivanje čovječanstva prema Kristu. Oni predstavljaju nutarnje iščekivanje ljudskog duha, kretanje religija i ljudskog uma prema Kristu." ( Benedikt XVI " Djetinjstvo Isusovo")

Svetkovinom Sveta Tri Kralja naš Božić tek počinje. Poput mudraca, s Gospodinom u srcu, promijenimo naše utabane putove, nahranimo gladne, donesimo mir u obiteljima, društvu, svijetu, tolikim jaslama gdje leže maleni, slabi odbačeni.

Razni sadržaji

Friday the 19th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017