Blagdan krštenja Gospodinova


 

 

 

 

 

" Kako će čovjek prijeći u Boga ako Bog nije ušao u čovjeka!" ( Sv. Irenej)

          Ivan Krstitelj propovijedao je krst vodom kao znak kajanja za grijehe da bi pripravio dolazak Mesije. Isus je htio primiti Ivanov krst na Jordanu " kao Jaganjac koji odnosi grijehe svijeta." (Iv 1,29)

Isusu to krštenje zapravo nije trebalo. No, silaskom u vodu Jordana, vodu preporođenja, on izražava svoju solidarnost s grješnim čovječanstvom, koje će otkupiti svojim krštenjem u krvi na drvu križa. Svojim je krstom očistio vodu zamrljanu od potopa grijeha koji je preplavio rod ljudski.

Krštenje je otajstveni čin oslobađanja od grijeha i pritjelovljenja Crkvi - otajstvenome tijelu Kristovu. Po svome "krstu" ili " uronuću" u smrt za spas svijeta (KKC 1225) Isus nam je dao krst u Duhu da se svi ljudi uzmognu ponovno roditi iz vode i Duha te uđu u Kraljevstvo Božje (usp. Iv 3,5) jer krst je početak, prvina Božjih darova koje valja učiniti plodnima tijekom cijeloga našega života.

Razni sadržaji

Saturday the 20th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017