SMOTRA PUČKOG CRKVENOG PJEVANJA

U subotu, 11.travnja u Jezerima na otoku Murteru održana je smotra pučkoga crkvenog pjevanja Šibenske biskupije. Gotovo dvadeset godina smotra se održavala u Zatonu, a za sljedeću zakazan je susret u Murteru u crkvi sv. Mihovila. Među 16 zborova koji su ove godine nastupali, po prvi put je bila zastupljena i naša župa čiji je zbor pjevao dvije pjesme: Puče moj i Ispovidite se. Svojim nastupom oduševili su nazočne. Izbor pjesama je bio pretežno korizmeni koji je svaki zbor ispjevao na svoj način pokazujući još jednom obilje običaja i bogatstva našega nasljeđa. Na kraju nastupa, cijela je crkva zapjevala "Kraljice neba raduj se". Potom, kako to i biva kod nas, slijedio je domjenak za sve sudionike. Zahvala organizatorima, župljanima župe Gospe od Zdravlja koji su se potrudili da cijela smotra prođe besprijekorno, u duhu pod okriljem uskrsloga Krista.

Tuesday the 23rd. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017