PRESVETO TROJSTVO

Trudite se sačuvati jedinstvo Duha svezom mira! Jedno tijelo i jedan Duh - kao što ste pozvani na jednu nadu svog poziva! Jedan Gospodin! Jedna vjera! Jedan krst! Jedan Bog i Otac sviju, nad svima i u svima! (Ef 4, 3-6)

Trojstvo je savršeno. Njega spoznajemo u Ocu i Sinu i Duhu Svetome, te nema ništa stranog ili izvana primiješana, niti se sastoji od stvoritelja i stvorenja, već čitavo ima stvaralačku  i činiteljsku moć: narav mu je slična i zasebna, jedne je djelotvornosti i djelovanja. Otac po Riječi u Duhu Svetome sve čini i tako se čuva jedinstvo svetoga Trojstva. Zato se u Crkvi jedan Bog propovijeda koji je nad svime, sve je po njemu i on je u svemu. Nad svime svakako kao Otac, kao počelo i izvor; sve je po njemu naravno po Riječi, konačno, on je u svemu u Duhu Svetome.

Sveti Atanazije, biskup

Pregolema je i sveobuhvatna ljubav u Bogu. Bog je Život, Istina i Ljubav. Sad znamo da je Život Otac; Istina je Sin; a Ljubav je Duh Sveti.

Friday the 29th. Sva prava pridržana © Župa Uznesenja BDM Rogoznica 2008-2017